O hodowli


Witamy na stronie małej, domowej hodowli Yorkshire Terrier
- Candy York.Od dziecka marzył mi się „piesek z długimi włosami i kokardką", którego jako mała dziewczynka wypatrzyłam w książkach. Niestety dopiero w dorosłym życiu dane mi było w świadomy i przemyślany sposób spełnić swoje wieloletnie marzenie.
I tak, w 2008r. w naszym domu pojawiła się Daisy, która natychmiast podbiła nasze serca ujmującym charakterem i wniosła do naszego domu mnóstwo radości. Po pewnym czasie uznaliśmy, że Daisy przydałaby się koleżanka do zabawy.
Wtedy w domu pojawiła się Shila, bystra i bardzo towarzyska panienka równie szybko zjednała sobie serca wszystkich domowników. W maju 2012 dołączyła do nas Kessi, córka naszej Daisy, którą postanowiliśmy zostawić sobie w hodowli.
Okazała się bardzo mądrym i inteligentnym pieskiem, wszyscy ją pokochaliśmy, a ona obdarzyła nas swą psią miłością i przywiązaniem.

Nigdy nie sądziłam, że pies potrafi tak zmienić życie człowieka.
Nasze suczki są pełnoprawnymi członkami rodziny i aktywnie uczestniczą w naszym życiu. To nasi wierni, wspaniali przyjaciele i towarzysze na każdy dzień. Dają nam wiele radości i w jakiś magiczny sposób łączą całą rodzinę.
Nie ma większego szczęścia, kiedy jesteśmy wszyscy razem, mąż, ja i nasze Yoreczki. Spędzamy razem wiele wspaniałych chwil, jeździmy razem w góry, nad morze, chodzimy na długie spacery. Nie wszędzie da się pojechać i z niektórych planów trzeba zrezygnować, ale to nie jest ważne, bo mamy siebie. Przebywanie z nimi sprawia nam ogromną przyjemność.
Nie wyobrażam już sobie życia bez kilku par oczu wpatrzonych we mnie, bez machających ogonów, codziennych buziaków czy lizania po twarzy.
Mieszkamy w domu jednorodzinnym z ogródkiem, w którym pieski mogą biegać i szaleć. Nasze suczki są przez nas rozpieszczane, śpią w naszych łóżkach, wylegują się na fotelach. Poświęcamy im bardzo dużo czasu, a one odpłacają nam się swoją bezinteresowną miłością i wiernością.
Ważny jest dla nas nie tylko doskonały eksterier, ale również zdrowie jak i doskonały temperament. Otaczamy je wielką miłością i troskliwą opieką.

Jesteśmy młodą, domową, rozwijającą się hodowlą, dołożymy wszelkich starań, aby szczeniaczki u nas urodzone były psami świetnie zsocjalizowanymi, pięknymi i aby przynosiły wiele radości i dumy swoim nowym właścicielom.
Naszym suczkom starannie dobieram partnerów, dbając by szczeniaki dziedziczyły jak najlepszy charakter i wygląd.
Dzięki temu, iż hodowla jest niewielka, możemy poświęcić cały wolny czas na rozpieszczanie naszych piesków i szczeniaczków.
W odchowanie szczeniąt wkładamy wiele wysiłku, czasu, całą swoją wiedzę, serce, doświadczenie i wiele nieprzespanych nocy. Bardzo zależy nam na szczęściu naszych pociech, więc starannie dobieram także nowych właścicieli.

Nasze pieski są spełnieniem naszych marzeń, uwielbiamy je i kochamy jak własne dzieci.

Pozdrawiamy Wszystkich miłośników rasy Yorkshire terrier.